Kardeşlik Kafkaslarda Yeşeriyor 2

>> Kardeşlik Kafkaslarda Yeşeriyor 2

Sevgili Dostlar;

Bu yıl Gürcistan’daki Kurban Organizasyonuna iki güzel gönüllü Teşekkülü temsilen gitmiştim. Hemen peşinen belirtmem gerekir ki sadece benim temsil ettiğim Gürcistan Dostluk Derneği ve Verenel Derneği kurban kesim ve dağıtım işi yapmadı. Türkiye Diyanet Vakfı Avrupa Milli Görüş Teşkilatı (IGMG) Hudai Vakfı ve Diğerleri kısaca Ümmet ve Türkiye orada idi diyebiliriz. Türkiye’den Avrupa’dan gönüllüler adeta Gürcistan’da çalınmadık kapı bırakmamak için seferber olmuşlardı.

Muhammed Yunus Kaya sefere bayramdan çok önce çıktı bile her hangi bir aksilik olmasın diye.

Avrupa Milli Görüş Teşkilatı’ndaki Yunus ve Ali kardeşlerimiz bayramı Gürcistan’da idrak edenler arasında hizmet ve dava şuuru ile ve büyük bir özveri içinde.

Yol arkadaşım Hasip Çiçekli’yi asla unutamam. Çünkü O da günler öncesinden oradaki kardeşlerimize yardım heyecanı ile organizasyonun her yönü ile en ince ayrıntısına kadar ilgilendi. Bence en zoruna talip olarak pankis vadisine en ücra köşeye gitmeyi tercih etti. Eminim her adımının ecrine nail odluda.

Orada bu toprağın bereketini ve bu toplumun hamiyet perverliğini fazlası ile gördük.  Türkiye’de kurban kesilmeden hepsi yurtdışına gönderilmiş sanırsınız. Oysa ki eminim bu bereket Anadolu’da da fazlası ile hissedilmiştir.

Verenel Derneği ile ilgili yazdığım yazıda da belirttiğim gibi oradaki kardeşlerimiz emin olun ki bu topluma Medyunu Şükrandırlar. Büyük bir azim ve kararlılıkla ayakta durmaya,   inançlarını, imanlarını avuçlarında ateş korunu korurcasına korumaya devam ediyorlar.

Tıka temsilcisi Resul DURMAZ Bey ve Din Hizmetleri Müşaviri Ahmet Erdem Bey’in oradaki kardeşlerimizle hem hal olmaları Devletimiz ve diplomasi adına sevindirici ve memnuniyet verici olduğunu tespit etmek ve kendilerine ve tabi ki onları oraya gönderenlere şükran borçluyuz.

Dünyanın dört bir yanına dağılan gönüllü kardeşlerimizin de aynı tespiti paylaştıklarından eminim.

Derneğimize ve diğer hayır kurumlarına bağışlarını yapan dostlarımız şundan emin olabilirler ki; bütün kurbanlar eksiksiz yerini buldu ve dualara döndü. Etler fakirlere ulaştı. Sizlerin ihlas ve samimiyeti de Cenabı Hak nezdinde amel defterlerine işlendi inşallah.

 


                                     Ali Rıza ALTUNEL
                          Gürcistan Dostluk Derneği BaşkanıOkunma: 4009

Yazıya Yapılan Yorumlar
Yorum Yaz