Ahalisopeli/Batum

>> Ahalisopeli/Batum

Fazlaca bilinmemekle birlikte AHALİ SOFALİ Yani Yeni Köy gidilebilirbir yer. Batum Sarp sınır kapısı karayolu üzerinde Gonıo ya gelmeden nehrin denize döküldüğü yerden başlayıp tepelere doğru uzayan geniş alana dagılmış köy.Dağınık ve geniş çünkü bizdekinin aksine ekilen topraklar köyün dışında değil evin bulundugu arazinin içinde.

    Bir ev mülk sahibinin topraklarının  üzerinde.Böylelikle geniş araziye yayılmlş evler söz konusu.Bu yüzden de köye çalışan farklı minibüsler var. Her biri ayrı yolları kullanarak dolaşıyor.Böylelikle her evin önünden en az bir araç geçmiş oluyor.

     Çarnali bu bölgedeki bir yerleşim yeri.Batum dan 144 nolu minibüs gidiyor.Bir kişi 0,80 lari.Son durakta inip hemen oradaki köprüyü geçip sağa doğru 200 metre ilerliyince bir alabalık çiftliği var. Burada kaynak suları,dere,çiftlik,orman yani doğal ortam var.

     Çiftlikte balık yiyebilirsiniz.Buradaki değişiklik balık ve şarap dışında herşeyin müşteriler tarafından getirilmesi.Balık taze ve ucuz.Pişmiş balığın tanesi 3 lari.Giderseniz ekmeginizi,salatanızı,içeceğinizi ve ne istiyorsanız
onları yanınızda götürmeyi unutmayın.Sıcak günler için alternatif bir gün olabilir.

Okunma: 7352

Yazıya Yapılan Yorumlar
Yorum Yaz