Başbakan Yıldırım, Gürcistan Başbakanı Kvirikaşvili ile Bir Araya Geldi

Başbakan Yıldırım, Gürcistan Başbakanı Kvirikaşvili ile Bir Araya Geldi

Başbakan Yıldırım Gürcistan Başbakanı Kvirikaşvili ile bir araya geldi. Başbakan Yıldırım, anayasa değişikliği halk oylaması sürecinde partisince  Artvin Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen mitingin ardından karayoluyla  Batum'a geçti. Yıldırım,  Gürcistan Başbakanı Kvirikaşvili ile akşam yemeğinde görüştü. Bir restoranda gerçekleşen görüşme 1,5 saat sürdü. 
Görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Başbakan Yıldırım, " Artvin ve  Batum yan yana. Her gün  Türkiye'den  Gürcistan'a,  Gürcistan'dan  Türkiye'ye çok yoğun giriş çıkışlar var.  Gürcistan'la ticaretimiz her türlü şarta rağmen artarak devam ediyor. Hazır  Artvin'e gelmişken değerli dostum Kvirikaşvili'nin davetine icabet ettik. Planlanmamış bir toplantı için geldik, sohbet ettik, konuları görüştük" dedi.

İkili ilişkilerin kapsamlı şekilde ele alındığı görüşmede, Türkiye-Gürcistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyinin (YDSK) bu yıl içinde gerçekleştirilmesi öngörülen ikinci toplantısının hazırlıkları üzerinde duruldu. Görüşmede, ayrıca bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde de bulunuldu.

Başbakan Yıldırım'a Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı  Faruk Çelik, Ulaştırma,  Denizcilik ve Haberleşme Bakanı  Ahmet Arslan,  AK Parti Genel Sekreteri  Abdülhamit Gül ve yetkililer eşlik etti. Yıldırım, görüşmenin ardından  Batum Havalimanı'ndan  Ankara'ya hareket etti. Öte yandan Başbakan Yıldırım,  Batum'a giderken Artvin-Hopa karayolu üzerindeki henüz resmi açılışı yapılmayan  Cankurtaran Tüneli'nden geçti. 
http://www.sondakika.com/haber/haber-basbakan-yildirim-gurcistan-basbakani-kvirikasvili-9379573/


 


Okunma: 8689

Habere Yapılan Yorumlar
Yorum Yaz